Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. április
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Összes esemény ›

Megünnepeltük a sikeresen lebonyolított pályázati projektet

2023. március 30.

Vendégek körében, nemzetiszín szalag átvágással ünnepelte Centrumunk a GINOP-6.2.7-20-2021-00010 azonosító számú Ágazati Képzőközpont létrehozása Tolna megyében elnevezésű projekt  zárását, melynek keretében teljesen megújult a Tolna Megyei SZC Ady Endre Technikum és Kollégium gépjármű-diagnosztikai tanműhelye, valamint létrejött a GRADUM Járműipari Ágazati Képzőközpont NKft.

Az ünnepség keretében Dömötör Csaba, a Tolna Megyei Szakképzési Centrum kancellárja, Horváth István országgyűlési képviselő, valamint dr. Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár szólt a megjelentekhez.

A köszöntőket követően a nemzetiszín szalagot dr. Varga-Bajusz Veronika, Horváth István, Dömötör Csaba, valamint Zsobrák Róbert, a kivitelező Ács- és Állványozó Kft. ügyvezetője vágta át.

Ezután nyílt lehetőségük a résztvevőknek, hogy jobban megismerjék a tanműhely megújult berendezéseit: a különböző diagnosztikai és szemléltető eszközök, az egyes meghajtásokat bemutató elektromos, hibrid és benzines preparált gépjárművek, valamint informatikai eszközök megismerésében oktatók és tanulók segítettek a vendégeknek.

Záró sajtóközlemény

      


A GINOP MONITORING BIZOTTSÁG BENNÜNKET IS MEGLÁTOGATOTT

2022/11/20

Dr. Greinstetter Balázs gazdaságfejlesztési programok végrehajtásáért felelős helyettes államtitkár látogatott nemrégiben Szekszárdra a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) Monitoring Bizottságával, hogy megtekintsenek három európai uniós támogatásból megvalósult projektet. Az egyik helyszín az Ady Endre Technikum és Kollégium volt, ahova elsősorban a GINOP-6.2.7-20-2021-00010-es számú  Ágazati Képzőközpont létrehozása Tolna megyében című projekthez kapcsolódóan tettek látogatást. Többek között megtekintették az iskola projekt keretében megújult gépjármű-diagnosztikai tanműhelyét, valamint előadást hallgattak meg Dömötör Csaba, a Tolna Megyei Szakképzési Centrum kancellárjától a GRADUM Járműipari Ágazati Képzőközpont Nkft. alapításáról, működéséről.

 


HAT VÁROSBAN, TÍZ RENDEZVÉNYEN MUTATTUK BE AZ ÁGAZATI KÉPZŐKÖZPONT KONSTRUKCIÓT 

2022/09/29

A megye hat városában, tíz rendezvény keretében tartott az ágazati képzőközpont konstrukciót, valamint a GRADUM Járműipari Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft. létrejöttét, működését bemutató tájékoztatót a Tolna Megyei Szakképzési Centrum.

 A GINOP-6.2.7-20-2021-00010 azonosító számú projekt keretében megtartott rendezvénysorozat során a Centrumhoz tartozó iskolák vonzáskörzetében működő vállalkozások képviselői Dömötör Csaba kancellár beszámolója révén ismerhették meg az ágazati képzőközpont alakításában rejlő lehetőségeket, a duális képzési rendszer továbbfejlesztésének lehetőségeit, mérlegelendő szempontokat. Ezen felül megtudhatták, hogy a Tolna Megyei Szakképzési Centrum és két vállalkozói szférát képviselő partnere együttműködésében létrejött GRADUM Járműipari Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft. eddigi működése milyen tapasztalatokat hozott. A résztvevők és az előadó megvitatták a felvetődött kérdéseket akár közvetlenül az ágazati képzőközpont alakításáról, akár a duális képzés szélesebb területéről volt szó.

 Az őszi, hat alkalmat magában foglaló projektbemutató sorozat utolsó alkalmára 2022. szeptember 29-én, Szekszárdon, a Bodri Pincészetben került sor.

Képes összefoglaló az őszi rendezvényekről:

         

 


OKTATÁSI ÉS MENEDZSMENT MÓDSZEREKRŐL SZÓLTAK A KÉPZÉSEK

2022/09/16

Szakképzés specifikus oktatási módszerekkel és menedzsment ismeretekkel gyarapodtak a GINOP-6.2.7-20-2021-00010 es számú Ágazati Képzőközpont létrehozása Tolna megyében című projekt keretében szervezett képzések augusztusi alkalmainak résztvevői. A kurzusokra a Tolna Megyei Szakképzési Centrum a GRADUM Járműipari Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft-ben együttműködő vállalkozások vezetői, munkatársai, valamint a támogatást igénylő oktatói, munkatársai kaptak meghívást.

A Szakképzés specifikus oktatási módszerek című képzés célja többek között az volt, hogy a résztvevők megismerjék és megértsék a szakképzési oktatás módszerének eszközeit és azok fontosságát, a projektmenedzsment jelentőségét, a projekt szemléletű oktatás lényegét és gyakorolják a projekt tervezést. Ezen felül megismerték a portfólió tartalmi elemeit, megtanulhatták az ellenőrzés, a dokumentáció szabályait, módszertanát.

A Menedzsment ismeretek című tréning eredményeként a megjelentek megérthették, hogy a menedzsment és a szervezet hogyan kapcsolódik egymáshoz. Szerepelt a témák között a vezetői hozzáállás jelentősége, a kommunikációs stílusok, a delegálás és bizalom kialakításának szabályrendszere, módszertana.

Az augusztusi alkalmakkal lezárult a projekt keretében szervezett képzések sora.

   


TÖBB RENDEZVÉNY KERETÉBEN MUTATTUK BE AZ ÁGAZATI KÉPZŐKÖZPONT KONSTRUKCIÓT

2022/07/22

Lezajlott a GINOP-6.2.7-20-2021-00010 es számú Ágazati Képzőközpont létrehozása Tolna megyében című projekthez kapcsolódóan az ágazati képzőközpont struktúrát népszerűsítő rendezvények első köre. Eddig négy városban valósult meg tájékoztató rendezvény. Mindegyik programra a Tolna Megyei Szakképzési Centrum adott településen működő iskolájának partneri köre kapott meghívást. Így Tamásiban a Vályi Péter Szakképző Iskola és Kollégium, Bonyhádon a Perczel Mór Technikum és Kollégium, Pakson az I. István Szakképző Iskola, Dunaföldváron pedig a Magyar László Szakképző Iskola partnerei jelentek meg. A résztvevők megismerhették az ágazati képzőközpont alakításában rejlő lehetőségeket, a duláis képzési rendszer továbbfejlesztésének alternatíváit, valamint a Tolna Megyei Szakképzési Centrum és két vállalkozói szférát képviselő partnere együttműködésében létrejött GRADUM Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft-t.

A Centrum adott rendezvényben érintett iskolájáról az intézményvezető adott tájékoztatást a megjelenteknek, majd Dömötör Csaba, a Tolna Megyei Szakképzési Centrum kancellárja beszélt az ágazati képzőközpont konstrukcióról, az abban rejlő lehetőségekről, a már működő GRADUM Járműipari Ágazati Képzőközpontról, az eddig szerzett tapasztalatokról.

      


JÓL HASZNÁLHATÓ ISMERETEKRE TETTEK SZERT A KÉPZÉSEKEN

2022/07/22

Megvalósult a GINOP-6.2.7-20-2021-00010 es számú Ágazati Képzőközpont létrehozása Tolna megyében című projekt keretében szervezett képzések első köre.  A Tolna Megyei Szakképzési Centrum a GRADUM Járműipari Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft-ben együttműködő vállalkozások vezetői, munkatársai, valamint a támogatást igénylő oktatói, munkatársai számára.

A „Hatékony oktatásszervezés a szakképzésben a KRÉTA rendszer segítségével” című képzés célja az volt, hogy a résztvevők az elsajátított ismeretek birtokában képessé váljanak a szakképzés rendszerében a KRÉTA modulokra, mint hatékony informatikai megoldásra tekinteni az ágazati oktatás tevékenységeinek végzése során, ne okozzon számukra problémát a rendszer használata.

Az „Alapismeretek duális képzőhelyek részére a megújult duális szakképzésben való részvételhez” című képzés résztvevői képessé váltak a duális szakképzésben való részvétel során a szakképzésre vonatkozó új tartalmi és finanszírozási szabályozási környezetet értelmezni, betartani, a szakképző intézménnyel a jogszabályi elvárásoknak megfelelő szinten együttműködni, az oktatási és adminisztratív feladatokat ellátni.

A „Szervezetfejlesztés módszertana című képzés” célja az volt, hogy a résztvevők megértsék a szervezetfejlesztés fontosságát és eszközeit. Többek között segítséget kaptak ahhoz, hogy elemezni tudják a lehetőségeket, megismerjék és alkalmazzák a különböző felmérés és interjú módszereket, képesek legyenek elkészíteni egy konkrét akciótervet, értékeljék a tervüket és dolgozzák ki az ellenőrzési szempontokat.

A „Képzési program készítése, pedagógiai módszerek” című képzés résztvevői többek között megismerhették a képzési program készítésének alapjait és az alkalmazandó pedagógiai módszereket, a képzési program tervezésének lépéseit, a tantárgyfelosztás új lehetőségeit, továbbá a tömbösítés fogalmát.

A „Vállalatok pedagógiai módszertana” című képzés a pedagógiai módszertanok alkalmazásának fontosságával és eszközeivel foglalkozott. A résztvevők megismerhették a vállatokkal való kapcsolattartás és az új oktatási módszerek, a projekt szemléletű oktatás bevezetésének fontosságát. Gyakorolták a projekt tervezést, megismerték a portfólió tartalmi elemeit, megtanulták az ellenőrzés, dokumentáció szabályait, módszertanát.

A képzések sora augusztusban folytatódik.

       


BEFEJEZŐDÖTT A PROJEKT ÉPÜLETRÉSZ-FELÚJÍTÁSI SZAKASZA

2021 / 12 / 20

Befejeződött a GINOP-6.2.7-20-2021-00010 Ágazati Képzőközpont létrehozása Tolna megyében című pályázati projekt épületrész-felújítási szakasza. A munka magában foglalta a Tolna Megyei SZC Ady Endre Technikum és Kollégium gépjármű-diagnosztikai tanműhelyének és 010-es tantermének nyílászárócseréit. A tanműhely padlózata új burkolatot kapott, megvalósult a teljes villamoshálózat, valamint az épületgépészeti elemek korszerűsítése, továbbá az épületrész klimatizálása. A kivitelezés során beépítésre került egy új ollósemelő, gumiszerelő-, valamint egy kerék-kiegyensúlyozó gép, valamint a kipufogó gáz elszívó berendezés. 

 

      


ÁGAZATI KÉPZŐKÖZPONT LÉTREHOZÁSÁT CÉLZÓ PROJEKTET VALÓSÍT MEG A TOLNA MEGYEI SZAKKÉPZÉSI CENTRUM

2021 / 08 / 10

Európai uniós támogatással Ágazati Képzőközpontot hoz létre a specializált gép- és járműgyártás területén a Tolna Megyei Szakképzési Centrum csatlakozó partnereivel együttműködésben. A fejlesztés 270,10 millió forint vissza nem térítendő pályázati támogatásból a Széchenyi 2020 program keretén belül valósul meg.

 A Tolna Megyei Szakképzési Centrum (TMSZC) GINOP-6.2.7-20-2021-00010 azonosító számú projektje 270 millió forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatásban részesült. A projekt célja, hogy a duális képzési rendszert továbbfejlesztve a TMSZC, valamint csatlakozó partnerei Ágazati Képzőközpontot (ÁKK) alapítsanak a specializált gép- és járműgyártás területén.

A projekt eredményeként létrejövő Ágazati Képzőközpont keretein belül az elektromos és hybrid technológiák terjedéséhez alkalmazkodó, a régióban megjelenő új, lakossági és vállalkozói igényeknek megfelelő, magas színvonalú szakemberképzés valósulhat meg a specializált gép- és járműgyártás területén.

A fejlesztés részeként megújul a Tolna Megyei SZC Ady Endre Technikum és Kollégium területén található gépjárműdiagnosztikai tanműhely. Az ingatlanfejlesztési munkákon túl a tanműhelybe gyakorlati oktatást segítő munkaeszközök (többek között preparált elektromos, hybrid és benzines autó), informatikai eszközök, valamint az ÁKK működését segítő IT rendszerek, alkalmazások kerülnek beszerzésre. A beruházások mellett létrejön az ÁKK honlapja, valamint az ÁKK tevékenységét támogató képzések zajlanak le.

A 2022. október 31. napján záruló projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

A fejlesztésről részletesebb információk a www.tmszc.hu weboldalon a „Pályázatok” menüpont alatt találhatók.

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva